O nás

Nejčr je taková komunitní platforma pro všechny, kdo chtějí žít a podnikat ohleduplně. Před tím, než jsme Nejčr založili, jsme sami chtěli takhle začít žít a celou dobu nám chyběla nějaká pomocná ruka. Jedna komplexní stránka, která by nás vedla. Tak jsme se rozhodli, že si jí uděláme sami.

Naše první mise

Všichni nám říkali, že nemůžeme chtít dělat všechno, tak jsme je teda nakonec poslechli a rozhodli se začít s tím, že budeme měnit kulturu nakupování. Chceme lidem zjednodušit nakupování od odpovědných lokálních výrobců a tím podpořit samotné firmy. Když to půjde dobře, tak jednou budeme při nákupu produktů řešit především jejich dopad na naše zdraví, přírodu a ostatní lidi, ne jen cenu a snadnost nákupu.

Kam to všechno směřuje

Nejčr is not dead…yet! Je naše moto i náš cíl. Chtěli bychom se stát startovacím místem pro každého kdo chce žít nebo podnikat ohleduplně a být vám k ruce jak dlouho jen nás budete potřebovat. Jsme realisti s nadějí. Vidíme, kam současné počínání směřuje a chceme s tím něco dělat. Až bude ohleduplný život a podnikání v České republice bežným způsobem života, tak budeme vědět, že jsme to dokázali.

Kdo jsme my

Za Nejčr stojí hodně lidí, kteří chtějí tuto změnu stejně jako my a ti nás podporují, motivují a ženou dál. Pokud byste si ale chtěli na někoho ukázat prstem, tak za projektem stojí partička nadšenců, kterou vedou tři kámoši, co se seznámili na vysoké Barča, Honza a Libor. Pořád jsme rádi za každou pomocnou ruku a když budete mít chuť přiložit ruku k dílu, napište nám a domluvíme se.

FAQ

Proč to děláme?

Vedle toho, že nás to baví a myslíme si, že to má smysl, tak ty věci, které na Nejčr najdete, sami využíváme a museli bychom je najít tak jako tak. Není důvod proč se o ně nepodělit.

Jak to financujeme?

Zatím tak různě: ze svého, ze soutěží jako Social Impact Aword apod. Chceme být ale udržitelný projekt, který si na své fungování vydělá. Proto se v budoucnu chystáme nabízet naše služby odpovědným firmám a vytvářet s nimi oboustranně prospěšné partnerství.

Kdo nám pomáhá?

Podporuje nás grafické studio Butterflies & Hurricanes a spousta dalších lidí nám pomáhá za necomerční ceny nebo jen tak pro dobrou věc. Všem vám moc děkujeme.

Jak se k nám přidat?

Nejlepší bude přečíst si stránku dobrovolníci, kterou najdete rovněž na našem webu. Sepsali jsme tam všechny možnosti zapojení a bude nejlepší nám napsat a domluvíme se osobně.

Top